„Koalicja Szpiegów” Agnieszka Stelmaszyk

Wiem nie było mnie kilkanaście dni ale to przez szkołę… Ciągle kartkówki albo sprawdziany, ja już nie wyrabiam!!!  Chciałabym polecić Wam książkę „Koalicja Szpiegów Luminariusz” Agnieszki Stelmaszyk. Tak dla przypomnienia zrobiłam z nią w zaszłym roku na targach książki wywiad, który możecie tutaj zobaczyć KLIK .

Autor: Agnieszka Stelmaszyk
Tytuł: Koalicja Szpiegów Luminariusz                                                                            Wydawnictwo: Zielona Sowa                                                                                                 Czcionka: Dosyć spora, może trochę za duże akapity, ale czyta się w miarę dobrze.

Opis książki:

Trzynastoletni Robert mieszka wraz z babcią w Bydgoszczy. Pół roku wcześniej zginęli jego rodzice, rzekomo w tragicznym wypadku w Alpach. Byli oni naukowcami, przed śmiercią pracowali nad bardzo ważnym projektem, lecz nawet Robert ani jego babcia nie wiedzieli z czym mieli do czynienia.                                                                                                                        Robertowi wydaje się, że ktoś go śledzi. Tego samego dnia przychodzi do niego list w zielonej kopercie:

Robercie!

Wiem, że nie wierzysz w wypadek swoich rodziców. I słusznie.Jeśli chcesz poznać prawdę o ich śmierci, musisz przyjechać do Berlina. Spotkamy się w poniedziałek 10 lipca ( to data moich urodzin! Moich w sensie autorki bloga, jakby ktoś nie wiedział o co chodzi : )  w Muzeum Historii Naturalnej punktualnie o 13:00. Spójrz przez projektor na brachiozaura. On wyśni zagadkę przeszłości. Nikomu nie mów o tym liście, nawet babci. Grozi wam wielkie niebezpieczeństwo.W kopercie znajdziesz bilet na pociąg i pieniądze.

Luminariusz.

Zdezorientowany Robert, w końcu postanawia spotkać się z tajemniczym Luminariuszem, aby nie martwić babci mówi jej, że jedzie na obóz. Gdy jest już w Berlinie prosi o pomoc swą przyjaciółkę Ramonę. Wspólnie z Ramoną poszukują nowych poszlak ( tak to słowo wzięte ze Scoobiego Doobiego, oglądałam niedawno z bratem : ) oraz następnych wskazówek. Czy w końcu dotrą do Luminariusza? Kim on jest? W jakich okolicznościach zginęli rodzice Roberta? Tego dowiecie się z tej książki! Musicie ją przeczytać!

Moja ocena: 10/10

Przepraszam, że tak krótko ale nie mam w ogóle czasu… Postaram się coś napisać w weekend : )

Do (szybkiego, mam nadzieję) napisania!

5 myśli nt. „„Koalicja Szpiegów” Agnieszka Stelmaszyk

  1. Treść wydaje się być przecietna, nie jeden raz sie takie czytało… Tylko oczywiście zainteresowała mnie Bydgoszcz! Przeczytałabym ją głównie po to, aby zobaczyć, jak moje mieszczucho opisuje. I czy wspomniał, że jedyny pociąg do Berlina jedzie z Głownego koło czwartej rano?

  2. Kolejni detektywi:/ Zamierzchłe, dawno temu opracowywane szkolne lektury obrzydziły mi postać detektywa (np. „Szatan z siódmej klasy”)… Ale p. Stelmaszyk pisze bardzo ciekawie i uwielbiam wątki historyczne w Jej „Kronikach Archeo” ;3

  3. Opis wydaje mi się dosyć przeciętny i oklepany, ale ze względu na Twoją pozytywną recenzję może sięgnę;-)
    Od 29 listopada nie byłam obecna w blogosferze, teraz powróciłam:-D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>