Wywiad z autorką serii KRONIKI ARCHEO – Agnieszką Stelmaszyk!

 

Kiedyś dostałam od koleżanki na urodziny książkę. Na środku okładki widniał napis „Kroniki Archeo Tajemnica klejnotu Nefertiti ’’. W pierwszym momencie wydała mi się mało ciekawa. Odłożyłam ją więc na półkę, gdzie leżała około pół roku. Gdy w końcu po nią sięgnęłam, nie mogłam się od niej oderwać. Byłam zachwycona. Był to pierwszy tom Kronik Archeo, teraz mam już pięć części  i z niecierpliwością czekam na następną.

Kroniki Archeo to seria książek przygodowych napisanych przez panią Agnieszkę Stelmaszyk. Opowiada o polskim rodzeństwie, Ani i Bartku Ostrowskich oraz brytyjskim rodzeństwie Mary Jane, Jima i Martina Gardnerów. Oba rodzeństwa bardzo się przyjaźnią i w każdej części rozwiązują inną zagadkę. Groźni przestępcy deptają im po piętach, a stawka jest wysoka.

Jeśli chcecie dowiedzieć się jak potoczą się ich losy, sięgnijcie po Kroniki Archeo.

WYWIAD!!!

Gdy w zeszłym byłam na Targach Książki w Krakowie , udało mi się przeprowadzić krótki wywiad z autorką Kronik Archeo panią Agnieszką Stelmaszyk:

Ja: Skąd zaczerpnęła pani pomysł do napisania tak oryginalnej i ciekawej serii książek Kroniki Archeo?

 Agnieszka Stelmaszyk: Głównie z marzeń mojego dzieciństwa. Teraz gdy jestem dorosła spełniają się moje marzenia. Zwiedzając ciekawe miejsca robię zdjęcia, które przekazuję ilustratorowi książek. Na ich podstawie powstają rysunki do Kronik Archeo.

Ja: Jak długo pisze się jedną część Kronik Archeo?

A.S.: Dość długo ,około czterech, pięciu miesięcy.

Ja: Gdzie pisze się pani najlepiej?

A.S.: Piszę głównie w domu. Lecz gdy jestem na wyprawie lub czekam w szkole na syna zawsze mam ze sobą notatnik i zapisuję w nim kolejne pomysły do książek.

Ja: Słyszałam, że wkrótce ukaże się następna część Kronik Archeo . Gdzie tym razem dzieci będą rozwiązywać zagadkę? Czy mogła by pani uchylić rąbka tajemnicy?

A.S.: Akcja następnej części, między innymi, będzie rozgrywać się w Polsce i pośrodku Bałtyku. Nie zdradzę więcej sekretów, ponieważ nie chcę popsuć wam lektury.

Ja: Dziękuję bardzo za wywiad.

A.S.: Dziękuję.

Na targach poznałam i otrzymałam  również  podpisy innych autorów. Był to pan Andrzej Maleszka(autor serii „Magiczne Drzewo”) i pani Wanda Chotomska (autorka wielu wierszy dla dzieci). Mojemu tacie udało się porozmawiać z Krzysztofem Hołowczycem oraz zdobyć jego autograf w książce (którą dostał ode mnie na dzień taty).A  jeśli i wy chcecie porozmawiać i zdobyć autograf swoich ulubionych autorów książek, wybierzcie się w tym roku na Targi Książek w Krakowie. Naprawdę warto!

Jedna myśl nt. „Wywiad z autorką serii KRONIKI ARCHEO – Agnieszką Stelmaszyk!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>